l'occitane angelica toner

 

Scroll for English 🙂

Merhabalar 🙂 Size cilt yapımdan ve bana iyi gelen ürünlerden bahsedeceğim.

        Cilt yapım; karma yani T bölgem yağlı ve diğer yerler ise normal. Bolca sivilce çıkaran bir cilt. Tüm yediklerimden ve yaptıklarımdan etkileniyor. Mesela azıcık yağlı yesem ya da çikolatayı biraz abartsam ‘pıt’ sivilce çıktı bile. Benim hep alnımda çıkar, benim hep şu bölgemde sivilce çıkar diyemeyeceğim canı nerede isterse orada çıkıyor 🙂

Evet cildim sivilceye yatkın ancak o kadar uyuz ki sivilceye yönelik ürünler kullandığımda daha çok sivilce çıkıyor. Sanırım onlar da çok ağır geliyor. Öyle bol bol salisilik asit içerikli vs kremler tonikler maskeler kullanamam. Sadece sivilce çıkan yere sürdüğümde daha çok faydasını görüyorum.

Ben şöyle bir yöntem buldum : Sivilceyi nemle yok ediyorum. Sivilceleri ve cildimi kurutmak yerine nem veren ama tabiki komedojenik olmayan yani sivilce çıkartmayan ürünler kullanıyorum.

İşte L’occitane‘ı keşfedişim;

Günlerden bir gün İzmir’e annemlerin yanına gittim. Annemde nasıl olsa vardır diye kremlerimi vs taşımak istemedim. Yüzümde de 1-2 tane kırmızı minnak sivilce. İlk gece yüzümü temizledikten sonra annemin L’occitane marka Immortelle Brightening Moisture Cream – Ölmez Otu Aydınlatıcı Kreminden sürdüm. Ertesi gün bir baktım sivilceler sönmüş ve renkleri kırmızıdan pembe olmuş! vov! 2 gün sonra sivilce yok kırmızılık-pembelikte yok. Cildim nasıl ışıl ışıl parlıyor. Koşarak L’occitane mağazasına gittim. Cildimi ve yaşımı anlattım. Bana L’occitane Angelica Face Toner – Melek Otu Tonik ve Pivoine Perfecting Cream – Peony Şakayık Krem verdiler. Kremi başka bir yazı da anlatacağım.

          L’occitane Angelica Face Toner – Melek Otu Tonik kesinlikle çok beğendim. Cildimi nemlendiriyor ama yağlandırmıyor. Tabiki sivilce de çıkartmıyor.

Tekrar alır mıyım? Evet alırım :
Hello to everyone 🙂 I’m gonna tell you about my skin type and the products that are good to me.

My Skin Type is mixed in other word T zone is greasy and the other zones are normal. I’ve got an acneic skin type. It’s affected by my all eating habit and stuff. For example, if i had a little fatty or a little bit more chocolate ,beep! even acne appeared. I cannot say that always acne appears on my forehead or another zone. It appears on wherever it wants 🙂

Yes, my skin type is acne-prone, but it is so crabby if I apply acne products, break out more and more acne. I think they are too heavy. I can’t use creams, tonics and masks with that are plenty of salicylic acid content etc. I see more benefit if I only apply on acne spot.

I found a way like this: I destroy the pimple with moisture. Instead of drying acne, I use products that moisturize but are not comedogenic.

Here is how I discovered L’Occitane;

One day I went to İzmir where my parents live. I did not want to carry my creams or anything like that somehow my mother has them. I had 1-2 red little pimples. First night after facial cleaners i applied my mother’s cream which is L’Occitane  Immortelle Brightening Moisture Cream. The next day pimples are blacked out and the colors’ were red to pink! WOW! After 2 days there are no pimples and no redness. My skin has been shining brilliantly. I ran to the L’occitane store. I told my skin type and my age. They gave me L’occitane Angelica Face Toner and Pivoine Perfecting Cream. I will also write another article about the cream.

          L’occitane Angelica Face TonerI absolutely like it. It moisturizes my skin and prevents me from oily breakouts. Of course, pimples are gone.

Do I get it again? Yes i get it 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s